Targi Edukacyjno – Zawodowe

10.04.2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im Stanisława Staszica w Szprotawie w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno – Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Targi zostały otworzone przez Przedstawiciela Starostwa Powiatowego  w Żaganiu Pana Macieja Boryne, Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie Pana Andrzeja Skawińskiego oraz Przedstawiciela Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Panią Martę Olszewską-Walasek. W targach uczestniczyło 509 osób.

Podczas targów swoją działalność, ofertę i sukcesy wśród młodzieży szkolnej promowały cztery szkoły z terenu powiatu żagańskiego realizujące projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu.

Odwiedzająca targi młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji tj. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze/ Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, PKO Bank Polski S.A. w Szprotawie, Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Żaganiu, Angelika Sznabel Akapit w Żarach, Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu, Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach, Uniwersytet Zielonogórski, Centrum Nurkowania Darco-Wilson Travel Biuro Podróży w Żaganiu, Dringenberg Polska Sp. z o.o. w Żaganiu, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” Sp. Z o.o. w Żaganiu, Uczelnia Jana Wyzykowskiego w Polkowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy.

W trakcie targów odbyły się wykłady z zakresu rynku pracy i przedsiębiorczości: „Kariera w branży nowych technologii”, „Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować ?”, „Jakich dzisiaj kompetencji poszukują pracodawcy ?”, „Formacje mundurowe na rynku pracy”. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie udział w nich wzięło 162 słuchaczy.

Dodatkowo dla uczniów szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”, stworzono 2 stanowiska konsultacyjne, dzięki temu młodzież w trakcie targów mogła uczestniczyć w poradach indywidualnych prowadzonych przez ekspertów.

 

Leave a reply