Targi Edukacyjno – Zawodowe

28.11.2019 roku w Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu  w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno – Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Targi zostały otworzone przez Wicestaroste Powiatu Żagańskiego Anne Michalczuk, Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu Panią Anne Król oraz Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Panią Halinę Szyposz. W targach uczestniczyło 590 osób.

Podczas targów swoją działalność, ofertę i sukcesy wśród młodzieży szkolnej promowały cztery szkoły z terenu powiatu żagańskiego realizujące projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych
w Szprotawie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu.

Odwiedzająca targi młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą firm  i instytucji tj. Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu Zakład Karny w Krzywańcu Placówka Straży Granicznej w Tuplicach, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze/ Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, PKO BP w Żaganiu, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” Sp. Z o.o. w Żaganiu, Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu, Młodzieżowe Centrum Kariery  w Żaganiu, Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

W trakcie targów odbyły się wykłady z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego, które zostały przygotowane przez specjalistów z woj. lubuskiego: „Jakie umiejętności rozwijać aby pracować w branży IT?” , „Kompetencje zawodowe i społeczne kandydatów do służb mundurowych” , „Jakie noszę okulary – rola podejścia do nauki, pracy, życia…”.
Dodatkowo dla uczniów szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”, stworzono stanowisko konsultacyjne, dzięki temu młodzież w trakcie targów mogła uczestniczyć w poradach indywidualnych prowadzonych przez ekspertów.

 

Leave a reply